Close

DAVID PÍSEK

DARTS DAWE

Narozen:               2. 7. 1997

Bydliště:                Úsobrno (okres Blansko

Šipky:                     Harrows Ice 18 gr.

Přezdívka:             Darts Dawe

Walk on song:     Joe Esposito – „Youŕe the Best Around“

Dvacetiletý David Písek je dalším zástupcem dravého mládí v šipkařském sportu. Dnes patří k předním představitelům bohaté brněnské líhně talentů. Několikanásobný juniorský mistr ČR bude nejmladším benjamínkem na pražské akci.

David Písek se k šipkám dostal v patnácti letech. Původně byl obstojným fotbalistou, nicméně po jednom zápase vyzkoušel šipky v místní restauraci a šipky jej oslovily. Začal se o tento sport zajímat více. Zapojil se do nižších soutěží na Brněnsku a velice poctivě si prošel zkušenostmi od nejnižších ligových soutěží až po současnost, kdy hraje Superligu.

Mezi juniory dokázal vyhrát titul Mistra republiky a tento úspěch zopakoval hned třikrát. Povedlo se mu rovněž uspět ve slavném anglickém turnaji Winnmau, kde mezi juniory vybojoval pěkné 17. místo. To už bylo zjevné, že v mladíkovi dřímá velký šipkařský talent. David se příležitosti chopil a bere šipky naprosto vážně.

Steely ochutnal poprvé v roce 2013 a jeho příběh je podobný fenoménu Františka Humpuly. Také jeho prvním turnajem bylo hned Mistrovství ČR (v případě Davida ale juniorů) a také On jej dovedl přetavit v senzační titul.

V současnosti už je David Písek postrachem i mnohem starších a zkušenějších hráčů, jak právě dokázal vítězstvím v kvalifikaci na tento turnaj.

David je stejně jako v běžném životě flegmatik, jsou však chvíle, kdy dovede být nervózní. Ve chvílích, kdy jde o hodně, v něm vítězí povaha bojovníka, který se o výsledek dokáže poprat.

Ve svém profilu David připouští, že již 4x zavřel hru na „9“ šipek. Všechny tyto pokusy však zatím dosáhl „jen“ doma při tréninku. Uvidíme, čím nás překvapí v budoucnosti.

Text: Jiří Vlček